- Nauja
- Išparduota
Australijos kvoka (2025) - 1 oz - Kolekcinė sidabro moneta
Australijos kvoka (2025) - 1 oz - Kolekcinė sidabro moneta
Medžiaga: sidabras
Grynumas: 999,9/1000
Svoris: 31,1 g (1 ozas)
Skersmuo: 40,9 mm
Tiražas: 3000 vnt.
Monetų kalykla: Perto monetų kalykla
Kilmės šalis: Australija
Nominalas: 1 AUD
Pristatoma: kapsulėje su dėklu ir sertifikatu
Kvokų kengūra yra endeminė pietvakarių Australijos pakrantės rūšis, gyvenanti ir susijusiose salose. Rotnesto saloje a Plėšrioji sala. Gyvena drėgnuose ir sausuose sklerofilų medynuose, miškuose ir viržynuose. Ji prisitaikiusi gerti sūrų vandenį, todėl kai kuriose vietovėse gali išgyventi be geriamojo vandens. Tai viena mažiausių kengūrų rūšių, kuriai būdinga plati galva su mažomis lenktomis ausimis ir stipria uodega, kuri paprastai būna tik retai apaugusi kailiu. Rūšis pasiekia tik 40-54 cm dydį, uodega siekia 24,5-31 cm, o svoris nesiekia 3,3 kg. Kailis ilgesnis, storas ir šiurkštus, o jo spalva rusvai pilka, ant pilvo šviesesnė. Kengūra minta augaliniu maistu, t. y. žole, lapais, sultingais augalais. Virškinimui naudoja simbiotines bakterijas virškinimo trakte, panašiai kaip atrajotojai.
Kengūros yra žolėdžiai, dažniausiai ganosi žolėse ir žolėse. Jos taip pat gali ėsti paparčius, ūglius, lapus ir uogas. Jos nevengia ir nuodingų augalų.
Jų valgoma žolė yra labai kieta, todėl ją kramtant dėvisi dantys. Nors kengūros turi po keturias poras krūminių dantų iš abiejų pusių, naudojamos tik priekinės. Jei jie susidėvi ir iškrenta, juos pakeičia kiti. Kartais kengūra sulaukia, kol nusidėvi paskutinė pora. Tada jos miršta iš bado. Tik rūstaus gymio kengūros kramtomuosius dantis užsiaugina visam gyvenimui.
Skirtingai nei avys, galvijai ir kiti placentiniai žolėdžiai, kengūros žolę ir žolynus ganosi labai retai. Jos niekada nesuėda žolės iki pat šaknų, taip neleisdamos jai atsinaujinti.
Visos kengūros gali peržiemoti. Dideliame raumeningame skrandyje, padalytame į kelias dalis, telpa daug maisto, kurį virškina mikroorganizmai.
Charakteristikos
- Metalo tipas:
- Sidabrinis