Kapitonas Kukas - Antroji kelionė - 1 Oz kolekcinė sidabro moneta
Kapitonas Kukas - Antroji kelionė - 1 Oz kolekcinė sidabro moneta
Medžiaga: sidabras
Grynumas: 999/1000
Svoris: 31,1 g (1 Oz)
Skersmuo: 38,6 mm
Metražas: 1,5 mln:
Kilmės šalis: Niue
Nominalas: 1 NZD
Pristatoma: kapsulėje su dėklu ir sertifikatu
Ši akį traukianti moneta - tai jūrinės atminties šedevras ir duoklė bebaimiam tyrinėtojui, siekusiam įrodyti, kad didžioji pietų žemė egzistuoja arba neegzistuoja. Iš 1 uncijos gryno, blizgaus 99,9 % sidabro nukaldinta moneta, kurios karūnos dydžio pusė yra puiki drobė puikiam Kuko laivo "Resolution" su visomis burėmis atvaizdui.
Šio kultinio laivo fonas yra ištisai spalvotas, todėl sukuriamas ryškus kontrastas. Spalvoto motyvo kontūre pavaizduotas kapitono Kuko siluetas iš profilio - tai įrodo, kaip kruopščiai buvo apgalvota kuriant šią nuostabią duoklę! Kiekviena moneta yra oficiali Niue salos, kurią Kukas pirmą kartą pastebėjo per savo antrąją kelionę 1774 m., valiuta, ant jos taip pat yra karaliaus Karolio III portretas, kurį sukūrė Jody Clark iš Karališkosios monetų kalyklos.
Antroji kelionė į Ramųjį vandenyną (1772-75 m.)
Neblėstanti energija ir nuotykių troškulys paskatino kapitoną Kuką 1772 m. leistis į antrąją kelionę po Ramųjį vandenyną.
Nors per pirmąją kelionę jis apiplaukė Naująją Zelandiją ir nubraižė Australijos rytinės pakrantės žemėlapį, daugelis vis dar manė, kad egzistuoja dar viena didelė pietų žemė - Terra Australis Incognita. Po pirmosios kelionės sulaukęs pagyrų, Kukas antrosios ekspedicijos pagrindine užduotimi pasirinko nustatyti šios teorijos teisingumą ar klaidingumą. Vėluodama dėl nepagrįstų Džozefo Bankso reikalavimų, ekspedicija laivais "Resolution" ir "Adventure" išplaukė 1772 m. liepos mėn.
1773 m. sausio mėn. laivu "Resolution" Kukas pirmą kartą perplaukė Antarktidos ratą, o per 100 000 km kelionę jam tai pavyko padaryti dar du kartus.
Beveik pasiekęs Antarktidos žemyną, Kukas leidosi į ilgą kelionę per Ramųjį vandenyną. Antrosios kelionės metu apiplaukęs daugumą numatytų vietų, Kukas iš esmės paneigė mintį, kad egzistuoja didžiulis pietų žemynas.
Apskritai antroji kelionė buvo labai sėkminga. Ji ne tik išsprendė diskusiją dėl Terra Australis Incognita egzistavimo, bet ir Kukas nukeliavo toliau į pietus nei bet kas iki jo ir sudarė tokius tikslius Ramiojo vandenyno žemėlapius, kad jie buvo naudojami ir XX amžiuje. Dėl daugelio šios garsiosios ekspedicijos pasiekimų Kukas buvo skatinamas ir šlovinamas Admiraliteto, Karališkosios draugijos ir Lordų rūmų.
Charakteristikos
- Metalo tipas:
- Sidabrinis